Share

Deniz Suyu Arıtma Sistemleri için Filtreler

Filtre Uygulamaları

Doğal su kaynaklarının giderek azaldığı dünyamızda deniz suyunun filtre edilerek kullanılması da giderek yaygınlaşmaktadır. Deniz suyu filtre edilerek doğrudan soğutma suyu olarak kullanılabildiği gibi, ultra filtrasyon ve ters osmoz (reverse osmosis) sistemleri ile içme ve kullanma suyu haline de dönüştürülmektedir. Ancak, deniz suyu bünyesinde çok çeşitli özellikte ve yapıda kirliliği barındırmaktadır, ve bu özellik aynı anda örneğin 10 mm boyutundaki kaba partikül ile 100 mikron ince partikülün beraberce filtre edilmesini gerektirir.

Filternox®, KFH, KTW ve KQR modelleri, otomatik geri yıkamalı ince filtrenin yanısıra otomatik geri yıkamalı kaba filtresi sayesinde hem 3000 mikrona kadar büyüklükteki kaba partikülleri hem de 15 mikrona varan ince partikülleri tek bir filtre gövdesi içinde filtre etmeyi başararak çok önemli bir yeniliğe imza atmıştır.

Filternox® otomatik geri yıkamalı filtrelerin KFH, KTW ve KQR modelleri, bu çift kademe otomatik geri yıkamalı filtrasyon kabiliyetleri ile deniz suyu kullanılan petrol platformları, soğutma suyu sistemleri, ısı eşanjörleri, ters osmoz (reverse osmosis) ve ultra filtrasyon sistemleri ve benzer uygulamalarda, çok geniş bir alanda kullanılmaktadır.

Filternox®, paslanmaz çelik gövdesi ve paslanmaz çelik iç aksamı sayesinde deniz suyunun korozif etkisine karşı emsallerinden çok daha dayanıklıdır. Bunun dışında, tuzluluğun yüksek olduğu bölgelerde paslanmaz çelik gövdesine yapılan özel kauçuk kaplama uygulaması ile Filternox® çok daha kalıcı bir çözüm de sunmaktadır.

 

Sea water filtration system

Uygulama fotoğrafları

Sea-Water_Filternox-PTWSea-Water-Filtration-2xSPT-110304Sea-Water-Ultra-Filtration-Reverse-Osmosis_Filternox-KTWSea Water Filtration Before Heat Exchanger_2.1_ACFSea Water Filtration Before Heat Exchanger_1_ACFSea Water - Ultra Filtration & Reverse Osmosis 1.2Sea water filtrationSea water filtration

Deniz suyu filtrasyonu için tavsiye edilen filtreler


Projenize özel deniz suyu arıtma çözümleri için bizimle irtibata geçiniz. Filternox® mühendisleri her aşamada size yardımcı olacaklardır.

Bize Yazın

* : gerekli

  *
  *
  *

  Bu form kişisel veri içerir  Uygulama Alanları

  Filternox® Otomatik Geri Yıkamalı Filtreler birçok farklı uygulama alanında başarı ile kullanılmaktadır.