Share

HVAC & Soğutma Kulesi Su Arıtma Sistemleri için Filtreler

Filtre Uygulamaları

Soğutma kuleleri yapısal dizaynları ve uygulama şekilleri ile çevredeki havayı emen bir yapıya sahiptirler. Bunun sonucu olarak havada bulunan tüm partiküller soğutma kulesinde devri daim yapan suya karışırlar. Bu partiküller toz, kum, polen ve soğutma suyunda üreyen alglerdir ve özellikle devri daim ettikleri yol üzerinde sıcak bölgelere kolaylıkla yapışarak, bir tabaka oluştururlar. Bu oluşan tabaka, kalınlığına doğru oranlı olarak, soğutma sisteminin verimini önemli bir miktarda düşürür ve soğutma sisteminin devre dışı bırakılarak bakıma alınmasına neden olur. Ayrıca bu tabakanın kalınlığının artması devri daim eden su miktarının da artmasına neden olmaktadır ki, bu durum ilave enerji maliyeti demektir. Bunun yanısıra bu partiküllerin tabaka oluşturmadan sistemde askıda tutulması için de çeşitli kimyasallar kullanılmaktadır.

Filternox® otomatik geri yıkamalı filtrelerin soğutma suyu hatlarında kullanılması ile çevreden gelen ve sistemde bulunan partiküller son derece verimli bir şekilde sudan uzaklaştırılır, böylece ekstra enerji ve gereksiz kimyasal madde sarfiyatı önlenirken bakım maliyetleri de minimuma indirilmiş olur.

HVAC and cooling tower water treatment system


cooling tower filtercooling tower filtercooling tower filtercooling tower filtercooling tower filtercooling tower filtercooling tower filtercooling tower filtercooling tower filtercooling tower filtercooling tower filterPFH-MR_Cooling-Water-Filtration_1.1SPT_Cooling-Tower_1.2cooling tower filter Filternox SFH-Pcooling tower filtercooling tower filter FilternoxSPT-WBV-MR_Cooling-Tower_2.2SPT-WBV-MR_Cooling-Tower_1.2cooling tower filtercooling tower filtrationcooling tower filtrationcooling tower filtrationcooling tower filtrationspt wbv mr cooling


HVAC & soğutma kuleleri için tavsiye edilen filtreler


Projenize özel soğutma suyu kulesi arıtma çözümleri için bizimle irtibata geçiniz. Filternox® mühendisleri her aşamada size yardımcı olacaklardır.

Bize Yazın

* : gerekli

  *
  *
  *

  Bu form kişisel veri içerir  Uygulama Alanları

  Filternox® Otomatik Geri Yıkamalı Filtreler birçok farklı uygulama alanında başarı ile kullanılmaktadır.