Share

Su Geri Kazanımı ve Geri Dönüşümü uzmanı

Önemli Haberler

DÜNYA SUSUZLUK ALARMI VERİYOR!

Nüfusun artması ve sanayinin gelişmesiyle birlikte su kullanımındaki artış büyük bir problem haline gelmektedir. İleride doğacak olan su kıtlığından dolayı insanlar sulama için alternatif kaynaklar arayışına girmektedir.

Peki belediyeler, özellikle Orta Doğu’daki belediyeler yeşil alanları sulamaya nasıl devam edecek? Nasıl yeni yeşil alanlar yaratılacak? Rekreasyon bölgelerini nasıl koruyacağız?

Atık suyu tekrar kullanarak! Özellikle Orta Doğu’da, arıtılmış atık suyu peyzaj uygulamaları için yeni bir su kaynağı olarak kullanılmaya başlanmıştır. Atık su geri kazanımı ile peyzajda kullanılan su ihtiyacı karşılanmaktadır. Bu sebeple, arıtma tesislerinde filtrasyon ve dezenfeksiyon önem kazanmaktadır.

İşte bu durumda Filternox® olarak yanınızdayız.

 

Neden Filternox?

Filternox® olarak dünya çapında birçok peyzaj &sulama projelerinde yer almaktayız ve özellikle Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçekleştirilen birçok filtrasyon uygulamamız bulunmaktadır. Filternox®, yüksek kirlilik yüklerinde çalışabilen yüksek teknolojili SPT-WBV-MR filtre modelini geliştirmiştir.

Patentli teknoloji SPT-WBV-MR model filtreler belediyeler için birçok avantaja sahiptir.;

 • Tıkanmayan filtremizle sulama sisteminde daha az bakım gereksinimi
 • Sulama sisteminizdeki tıkanmaların azaltarak bakım ve işçilik maliyetlerinden tasarruf
 • Yüksek debili sistemlerde bile kompakt tasarımıyla düşük yüzey alanı gereksinimi
 • Yatay veya dikey olarak kolay kurulum
 • Düşük kurulum maliyeti
 • Özel tasarımı ile en düşük yük kaybı
 • Basit tasarımı sayesinde eski teknoloji filtrelere kıyasla en az % 50 daha az parça (yedek parça ve sarf malzemesi)
 • Tüm işlemlerin kontrol panelinden kontrolü
 • İsteğe bağlı uzaktan izleme ve işletim
 • Drenaj suyunun miktarını en aza indirgemek için ayarlanabilir süre ve geri yıkama hızı

 

 

  Filternox® Filtrenin en önemli özelliklerinden biri, tıkanma yaratmamasıdır. Bu özelliği test etmek için çift etkili temizlik sistemine sahip filtremiz Hollanda’da “Shanghai Test” ile test edilmiştir. Bu test sırasında, 20 mikronluk filtrasyon seviyesine sahip filtremiz 2000 ppm (askıda katı madde) suni çamuru filtre etmiş ve problem yaratmaksızın çalışmıştır.

  Bakım maliyetlerinizi azaltmak ve sulama sistemlerinizdeki veriminizi artırmak için belediye bakım müdürlerinin, danışmanlarının, yüklenicilerinin firmamızla iletişime geçmelerini rica ederiz. Hiçbir ücret talep etmeksizin size özel tasarım yapmaya hazırız.

  Aşağıdaki fotoğraflar Filternox Filtre montajı öncesi ve sonrası farkı göstermektedir. Bu uygulamada sulama sistemi iyileştirilmiş ve yeşil alan miktarı gözle görülür bir şekilde artmıştır.

  ÖNCE

  SONRA

  Bize Yazın

  * : gerekli

   *
   *
   *

   Bu form kişisel veri içerir   Uygulama Alanları

   Filternox® Otomatik Geri Yıkamalı Filtreler birçok farklı uygulama alanında başarı ile kullanılmaktadır.