Share

Hidroelektrik Santraller için Filtreler

Filtre Uygulamaları

Hidroelektik santrallarda türbinlerin kesintisiz çalışması için güvenilir bir filtrasyon son derece önemlidir, bu şekilde hem kesintisiz elektik üretimi sağlanır hem de gereksiz duruşlar nedeni ile ekonomik kayıplar önlenir.

Türbin yataklarının soğutulmasında kullanılan baraj sularının içinde bulunan partiküller tıkanmalara neden olurlar. Özellikle yağmurlu dönemlerin ertesinde yoğun olarak gelen yaprak, dal ve benzeri büyük parçalar da türbin soğutma sistemlerinde ilave büyük sorunlara ve sistemin durmasına neden olmaktadır.

Tüm bu sorunların yaşanmaması için en uygun çözüm türbin soğutmasında kullanılan baraj suyunun filtre edilmesidir. Ancak kullanılacak filtre herhangi bir filtre olmamalı, hem kaba hem de ince partikülleri birlikte filtre edebilmeli ve kesintisiz çalışma koşullarını sağlamalıdır.

Filternox® ‘un HES uygulamaları için özellikle önerdiği ve başarısı 50’den fazla HES uygulaması ile kanıtlanmış, çift kademeli filtreleri kesintisiz çalışma koşullarını sağlayan en uygun çözümler olup güvenle kullanılmaktadırlar.

Filternox® otomatik geri yıkamalı filtrelerin çift kademeli modellerinde filtre edilen su önce bir kaba filtrasyon bölmesinden geçirilerek bünyesinde bulunan büyük partiküller sudan ayrılır, bu ilk kademe filtreden geçen su filtrenin ikinci kademe bölmesinde ise istenen ince filtrasyon seviyesinde filtre edilir.

Bu model Filternox® filtrelerde geri yıkama işlemi, gerek basınç farkına gerekse de zamana bağlı olarak, hem kaba hem de ince filtre bölmelerinde otomatik olarak gerçekleşir. Tüm Filternox® filtrelerde geri yıkama esnasında filtrasyon devam eder, kesintiye uğramaz.

Hidroelektrik santral çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi ve HES referanslarımız için hesfiltresi.com sitemizi ziyaret ediniz.

Power generation water treatment

Uygulama fotoğrafları

Hydroelectric-1_Filternox-PFHHydroelectric-2_Filternox-KFHHydroelectric-3_Filternox_KFHHydroelectric-4_Filternox-PFHHydroelectric-5_Filternox-SPTHydroelectric-6_Filternox-ACFHydroelectric-7_Filternox-KFHHydroelectric-8_Filternox_FMSHydroelectric filterHydroelectric filterHydroelectric filterHydroelectric filterHydoelectric 2


Hidroelektrik sistemleri için tavsiye edilen filtreler


Projenize özel hidroelektrik santral su arıtma çözümleri için bizimle irtibata geçiniz. Filternox® mühendisleri her aşamada size yardımcı olacaklardır.

Bize Yazın

* : gerekli

  *
  *
  *

  Bu form kişisel veri içerir  Uygulama Alanları

  Filternox® Otomatik Geri Yıkamalı Filtreler birçok farklı uygulama alanında başarı ile kullanılmaktadır.