Share

Plastik Endüstrisi Uygulamaları

Filtre Uygulamaları

Filternox® Plastik Endüstrisinde de oldukça yaygın filtrasyon çözümleri sunmaktadır. Plastik Enjeksiyon Kalıpları Soğutma Suyu, Ekstrüzyon Kalıpları Soğutma Suyu, Proses Suyu Filtrasyonu plastik endüstrilerinde başlıca kullanım alanlarıdır.

Plastik endüstrisi soğutma su sisteminde bulanabilecek kirlilikler aşağıdaki gibidir:

 • Ham su kaynağından gelebilecek kirlilikler
 • Üretim prosesinden gelen plastik parçacıkları
 • Soğutma suyu hattından gelen pas ve metal parçacıkları
 • Soğutma kulesinde atmosferden gelen kirlilikler

Bu kirlilikler, soğutma suyu hatları, dinlenme havuzları, soğutma kulesi gibi ünitelerin çalışmasını olumsuz yönde etkileyerek işletme – bakım maliyetlerinin artmasına yol açmakta ve çalışma verimlerini düşürmektedir.

Ayrıca bu kirlilikler kalıplarda tıkanmalara neden olarak, kalıplara zarar vermenin yanı sıra istenilen seviyede soğutma yapılmasını (ısı transferi) engelleyerek üretimi ve ürün kalitesini ciddi şekilde etkilemektedir. Kalıplarda meydana gelen kirlilikler üretimi gerçekleştirilen plastik parçaların yüzeylerinde deformasyona ve çiziklere yol açarak yüzey kalitesini de düşürmektedir.

Filternox® filtreler suyunuzda bulunan kaba ve ince partikülleri otomatik geri yıkamalı temizlik sistemi ile temizleyerek hattınızı ve prosesinizi güven altına almaktadır.

Filternox® filtreler atık su miktarınızı azaltarak su tasarrufu yapmanızı sağlamakta ve böylelikle işletme maliyetinizi düşürerek daha çevreci bir sisteme sahip olmanızı sağlamaktadır.


VINSA_IZMIT(PFH-MR).683 VINSA_IZMIT(FMS-V 108102-MR)2.689 VINSA(PTW-V-MR).686 ege-profil.680filternox 22 pfh-mr_8405


 

Plastik Endüstrisi Uygulamalarında önerilen Filternox® filtre modelleri;

Filternox SPT-WBV-MR, PFH-MR ve FMS-V-MR otomatik geri yıkamalı filtreler sisteminize rahatlıkla entegre edilebilmektedirler.

Bize Yazın

* : gerekli

  *
  *
  *

  Bu form kişisel veri içerir  Uygulama Alanları

  Filternox® Otomatik Geri Yıkamalı Filtreler birçok farklı uygulama alanında başarı ile kullanılmaktadır.