Share

Petrol Rafinerisi Uygulamaları

Filtre Uygulamaları

Filternox® Petrol Rafinerlerinde Isı Eşanjörü Soğutma Suyu Filtrasyonu ve Deniz Suyu Filtrasyonu alanlarında verimli ve kolay kullanılabilir çözümler sunmaktadır.

Soğutma suyunuzda bulunan kirlilikler ısı eşanjörlerinin tıkanmasına sebep olmaktadır. Bu tıkanmalar istenilen seviyede soğutma yapılmasını (ısı transferi) engelleyeceğinden dolayı sisteminizde problemlere sebep vereceği için filtrasyon çok önemlidir.

Filternox® filtreler suyunuzda bulunan kaba ve ince partikülleri filtre ederek ısı eşanjörlerinde meydana gelen tıkanma problemlerinin önüne geçmektedir. Böylece çalışma veriminiz yükselecektir ve işletme-bakım maliyetleriniz azalacaktır.

Filternox® filtreler atık su miktarınızı azaltarak su tasarrufu yapmanızı sağlamakta ve böylelikle işletme maliyetinizi düşürerek daha çevreci bir sisteme sahip olmanızı sağlamaktadır.

Petrol rafinerisi uygulamalarında Deniz Suyu Filtrasyonu için önerilen Filternox® filtre modelleri hem kaba hem de ince partikül kirleticileri barındıran suların filtrasyonunu aynı gövdede gerçekleştirebilen özel teknolojiye sahip filtrelerdir.

Animasyon videosunda görülebileceği gibi filtreler çift etkili temizlik mekanizmasına sahiptir. Birinci kademe temizlikte filtreye gelen kaba kirleticiler fırça yardımı ile elek yüzeyinin süpürülmesi ile drenajdan uzaklaştırılır. İkinci kademe temizlik ise fırça temizliğinin hemen arkasından gerçekleşir; elek yüzeyindeki daha ince kirleticiler vakum nozul yardımı ile emilerek drenajdan atılır. Fırça ve nozul sistemlerinin geri yıkama drenajları birbirinden bağımsızdır. Bu temizlik işlemi sistem kirliliğinize bağlı olarak çift kademeli ya da üç kademeli olarak seçilecektir.


wellwell water filterwell water filterwell water filter


Petrol rafinerisi uygulamalarında önerilen Filternox® filtre modelleri

Bize Yazın

* : gerekli

  *
  *
  *

  Bu form kişisel veri içerir  Uygulama Alanları

  Filternox® Otomatik Geri Yıkamalı Filtreler birçok farklı uygulama alanında başarı ile kullanılmaktadır.