Share

Otomotiv Endüstrisi

Filtre Uygulamaları

Yağmurlama Sistemi

su-testi1Filternox® filtreleri demir-çelik, kağıt, tekstil, plastik, kimya gibi bir çok endüstriyel tesislerin farklı proses ve üniteleri ile birlikte otomotiv endüstrisinde de yaygın olarak kullanım alanı bulmaktadır.

Otomotiv endüstrisinin sızdırmazlık testinin gerçekleştirildiği yağmurlama sistemi bölümlerinde suyun geri kazanımı ve spray nozüllerin tıkanmalarının önlenmesi için otomatik geri yıkamalı filtreler tercih edilmektedir.

 

su-testi2Araçlar, üretimleri sonrası dış ortamda yapılan muhtelif testleri süresince, kum, çakıl, silt ve diğer kirleticiler ile kirlenmektedir.
Bu testleri takiben araçlar sızdırmazlık testine tabi tutulmaktadır. Sızdırmazlık testi için yağmurlama ünitesinde aracın üzerine püskürtülen su, araç üzerindeki kirleticilerle kirlenmekte ve bir havuzda toplanmaktadır. Havuzdaki suyun tekrar yağmurlama sistemine iletilerek sürekli bir sirkülasyonu sağlanmaktadır.

Suyun içinde bulunan bu irili ufaklı partiküllerin, spray nozullerinin ve sistemin tıkanmasını önlemek, araç boyalarında çizilmeleri engellemek ve testin daha verimli olmasını sağlamak amacıyla, suyun yağmurlama sistemine iletilmeden önce bu tip kirleticiler ve partiküllerinden giderilmesi gerekmektedir.

su-testi3su-testi4

Filternox® SPT-WBV-MR model filtremiz, patentli dizaynı sayesinde bu tür kaba ve ince partikül içeren suların etkili bir şekilde filtrasyonunu gerçekleştirmektedir. Fırçalı ve vakum nozullu olmak üzere çift etkili temizleme sistemine sahip olan SPT-WBV-MR, kirlendiği zaman önce fırça ile elek yüzeyindeki kaba partiküllerden, arkasından vakum nozül temizliği ile ince partiküllerden otomatik olarak temizlenmektedir.


Bize Yazın

* : gerekli

  *
  *
  *

  Bu form kişisel veri içerir  Uygulama Alanları

  Filternox® Otomatik Geri Yıkamalı Filtreler birçok farklı uygulama alanında başarı ile kullanılmaktadır.