Tambur filtre, hidrosiklon ve Filternox® FMS-MR model otomatik kendi kendini temizleyen filtrelerle soğutma kulesi su filtreleme testi.

Filternox Mühendislik ekibi, tambur filtresi, hidrosiklon ve Filternox® FMS-V-MR modeli otomatik kendini temizleyen filtrelerle soğutma kulesi su filtrasyon testini gerçekleştirdi. Testin amacı, otomatik kendini temizleyen FMS-MR model filtrelerden önce hidrosiklon ve tambur filtresinin ön filtrasyon yeteneğini karşılaştırmaktı.

Filternox Mühendislik ve Test Ekibi, 25 Aralık 2023 tarihinden itibaren çelik endüstrisinin liderlerinden biri olan bir çelik üretim şirketinde 5 gün geçirerek filtrasyon testlerini tamamladı. 5 günlük süre boyunca, farklı mikronlarda ve debilerde Tambur Filtresi ve Hidrosiklon üzerinde verimlilik testleri yapıldı. Bu testler, Filternox® Tambur Filtresi ve Filternox® Hidrosiklon ile 10-15-20 m3/h debilerde tamamlandı.

Testin ardından, Demir-çelik endüstrisi şirketi teknik yönetimi, otomatik Kendini Temizleyen Filternox Filtrelerden önce hidrosiklon uygulamasını tercih etti. Filternox Mühendislik Ekibi, 200 m3/h kapasiteli bir hidrosiklon tasarladı. Ayrıca, müşteri talebine göre hidrosiklon tamamen dubleks paslanmaz çelikten imal edildi.